четвер, 6 квітня 2017 р.

Як навчити дитину дружити

Результат пошуку зображень за запитом "lbnzxf lhe;,f"
Дитина вже вчиться в школі, а у нього досі немає друзів. Навряд чи яка-небудь мама, не засмутиться, зробивши таке сумне відкриття. В один прекрасний день, відповідаючи на запитання: «Кого ти збираєшся запросити на день народження?», Дитина повідомляє, що ніхто до нього не прийде, тому що з ним ніхто не дружить. Хороші друзі – це, мабуть, один з найцінніших подарунків, які підносить нам життя, і, безумовно, для маленької людини дружба є дуже важливою її складовою. Чи можна навчити дитину дружити: чи достатньо його познайомити з ким-небудь з його однолітків або стоїть поговорити з дитиною про дружбу, щоб підштовхнути його до нових знайомств? Cпробуймо знайти відповіді на ці та інші питання.

Учіть дитину дружити на власному прикладі

Безумовно, мамі, яка сама не має друзів, досить важко буде пояснити своїм дітям, що таке дружба і як вона важлива в нашому житті. Подумайте, може, ви самі про когось забули, не подзвонили, що не привітали з Днем народження, давно не запрошували в гості? Можливо, що тепер прийшов час налагоджувати втрачені зв’язки. Тільки подумайте, ви «вб’єте відразу двох зайців»: зробите важливий крок на шляху до того, щоб допомогти дитині навчитися дружити і поспілкуєтесь зі своїми приятелями після тривалої розлуки. У тому випадку, якщо ситуація у вас діаметрально протилежна, частіше розповідайте маляті про те, що таке дружба, приводячи в приклад свій життєвий досвід.
Напевно у вас є історії про те, як друзі виручали вас у важку хвилину, кумедні випадки з життя, які ви пережили разом – все це буде стимулювати дитину на те, щоб самому скоріше знайти вірних друзів. Але не обмежуйтеся тільки словами, запрошуйте гостей, зустрічайтеся зі своїми знайомими та друзями дитинства, беріть дитину на ці зустрічі, тим більше, якщо у ваших приятелів теж є діти. І не лінуйтеся, адже варто зробити своє життя трохи активніше, і малюк піде ваш приклад.

Придивіться до малюка

Природа нагородила нас усіх різним темпераментом і характером. Більш товариські люди в житті легко пристосовуються до нових обставин і, як правило, мають широке коло знайомств. Замкнута людина, навпаки, намагається триматися особняком. У цьому плані наші діти нітрохи не відрізняються від нас. Можливо, ваша дитина просто соромиться підійти на майданчику до однолітків або проявити ініціативу в школі. Тоді вам слід взяти все в свої руки і спробувати допомогти дитині знайти друзів. Гуляючи на дитячому майданчику, допоможіть познайомитися йому з іншими хлопцями. Можливо, вам навіть доведеться взяти участь в їх колективних іграх, але, повірте, воно того варте! Намагайтеся гуляти в одному і тому ж місці, тоді у малюка з’явиться постійна компанія для ігор, день за днем дитина буде вчитися дружити і взаємодіяти з навколишнім світом.

Навчіть дитину цінувати друзів

Що таке дружба в розумінні дітей? Ви коли-небудь задавалися цим питанням? У вашої дитини вже є кращі друзі? Чудесно! Спробуйте поставити йому це питання. Якщо малюк відповів, що «дружить з Петькой, тому що у нього є круті іграшки, а з Машков, тому що вона дає йому списувати на уроці», поясніть йому, в чому насправді її цінність. У цьому вам допоможуть книги для дітей, казки та мультфільми, що розповідають нам про закони дружби, і про те, як важливі друзі у нашому житті. Не відмахується від малюка, коли скаржиться вам на те, що посварився зі своїм приятелем. Розпитайте його про причини сварки, можливо, вони здадуться вам дрібницею, але для дитини це велике потрясіння, тому не залишайте малюка наодинці зі своїм маленьким нещастям.

Немає коментарів:

Дописати коментар